/ Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman ve Uzman Yardımcıları ile bir araya geldi.
Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman ve Uzman Yardımcıları ile bir araya geldi.
Din İşleri Yüksek Kurulu Konferans Salonunda istişare amaçlı gerçekleşen toplantıda Kurulun işleyişi ile ilgili fikir alış-verişinde bulunuldu. Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı, Kurulun vizyonu, misyonu, ülkemiz, İslam âlemi ve insanlık için ifade ettiği anlam ve önem üzerinde durdu. Fetvanın yaşayan canlı bir içtihat olduğunu, Kurulun topluma rehberlik etmesi gerektiğini, bundan önceki Kurul döneminde başlatılan proje ve faaliyetlerin devam edeceğini, ilmi toplantılarla, çalıştaylarla, sempozyumlarla faaliyetlerin sürdürüleceğini, kurumsallaşma noktasında dijital kurumsal hafızanın oluşturulacağını, kurum geleneklerinin devam ettirileceğini söyledi. Ardından Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman ve Uzman yardımcılarının öneri ve tekliflerini aldı.  


 Görüntülü Cevaplar  Sıkça Sorulanlar  Dini Bilgiler  Soru Sor
 Konular